Orzeźwiające zapachy – obudź się z zimowego snu!

kominek aromaterapeutyczny

kominek aromaterapeutycznyZapachy olejków cytrusowych rozpylone w kominku aromaterapeutycznym zapewnią nam lepszy nastrój podczas krótkich zimowych dni. Oprócz pomarańczowego możemy sięgnąć po olejki: grejpfrutowy, cytrynowy, neroli, mandarynkowy, petitgrain oraz sosnowy. Ich zapachy dodadzą nam energii, złagodzą stres, napięcie i stany depresyjne.

Kominek aromaterapeutyczny – doskonały w domu i biurze, idealny prezent na każdą okazję. Kominek aromaterapeutyczny to proste i ładne urządzenie stosowane do odparowywania olejków eterycznych i ich mieszanek w pomieszczeniach zamkniętych. Dobrej jakości kominki aromaterapeutyczne Dr Beta wykonane są z wysokiej jakości porcelitu, odpornego na podgrzewanie świeczką, gwarantującego prawidłowe, bezpieczne i równomierne odparowywanie olejku.

W zależności od wielkości pomieszczenia wykorzystujemy 5-15 kropli olejku lub mieszaniny olejków. Po dodaniu olejków do miseczki z wodą i zapaleniu świeczki, aromaterapeutyczne zapachy będą powoli wypełniały salon czy biuro. Olejki, używane do nawaniania powietrza powinny być pozbawione jakichkolwiek substancji syntetycznych.

Olejki eteryczne to zdrowy spokojny sen.

Olejek mandarynkowy

Olejek mandarynkowy
Olejek mandarynkowy

Olejek mandarynkowy (INCI: Citrus Nobilis Peel Oil) potrafi doskonale odświeżyć powietrze i wprowadzić przytulny, relaksacyjny nastrój.

Ma właściwości antyseptyczne, uspokajające i tonizujące. Piękny, owocowy zapach olejku mandarynkowego unoszący się z kominka aromaterapeutycznego nawet podczas pochmurnych, zimowych dni wywoła uśmiech, zrelaksuje i nastroi pozytywnie.

Olejek mandarynkowy łagodzi: bezsenność, napięcia nerwowe, nadciśnienie, stany lękowe i przemęczenie.

Olejek pomarańczowy

Olejek pomaranczowy
Olejek pomaranczowy

Olejek pomarańczowy (INCI: Citrus Aurantium Dulcis Oil) ze względu na swój słodki, owocowy zapach i rozliczne właściwości terapeutyczne może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Ma działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Pochodzi z Sycylii, otrzymuje się go ze skórek owoców pomarańczy. Ze względu na znany powszechnie słodki owocowy zapach stosowany bywa w mieszankach dla dzieci.

Olejek pomarańczowy łagodzi: depresje, lęki, napięcia nerwowe, spazmy, napięcia mięśni, skurcze, podniecenie, bezsenność.

Olejek sosnowy

Olejek sosnowy
Olejek sosnowy

Olejek sosnowy (INCI: Pinus Sylvestris Leaf Oilvotrzymywany) otrzymywany jest z igieł i gałązek sosny zwyczajnej. Najlepszy olejek powstaje wiosną i latem. Jest składnikiem wielu syropów przeciwkaszlowych. Działa pobudzająco i odświeżająco, zwiększa odporność organizmu. Posiada charakterystyczny świeży, leśny zapach. Ten olejek nie tylko zdezynfekuje powietrze, ale też stworzy niepowtarzalny klimat w czasie Świąt.

Olejek sosnowy łagodzi: infekcje dróg oddechowych, kaszel, bronchit, astmę, grypę, zapalenie zatok.  www.drbeta.pl

Kilka uwag:

  • Do zabiegów i preparatów należy używać substancji naturalnych i najwyższej jakości, pozbawionych dodatków syntetycznych! Olejki marki Dr Beta są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.
  • Syntetyczne zamienniki olejków eterycznych nie spełniają roli pielęgnacyjnej. Należy więc szukać na olejach i olejkach nazw według systemu INCI.
  • Nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!
  • Olejki eteryczne warto stosować również w przypadku problemów z chrapaniem, szczególnie gdy pojawiają się objawy bezdechu sennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *