Chrapanie a komfort życia

skończ wreszcie z tym chrapaniemZastanawialiście się kiedyś jaki wpływ na wasze zdrowie i życie może mieć z pozoru nieszkodliwy problem z chrapaniem? Zakłócanie ciszy nocnej wbrew pozorom to nie jest jedyny negatywny skutek tego schorzenia. Jak dowodzą wieloletnie badania nad tą przypadłością u chrapiącego dochodzi do spadku nasycenia tlenem krwi. W konsekwencji powoduje to wzmożone zmęczenie, senność, zaburzenia koncentracji a także nerwowość i rozdrażnienie.
Pewnie niektórzy z was uznają, że takie skutki to przecież nic strasznego… Idźmy dalej tym tropem celem udowodnienia jak poważny wpływ wywierają na komfort codziennego życia. Zmęczenie i senność znacznie obniża naszą wydajność nie tylko w pracy ale również w codziennych sytuacjach. Ogólna niechęć do działania i przemęczenie w bardzo krótkim czasie może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej depresji. Kolejny skutek niedotlenienia, czyli zaburzenia koncentracji zdecydowanie obniżają szybkość reakcji co może być szczególnie niebezpieczne w codziennym życiu.
Wystarczy wyobrazić sobie chociażby kierowcę, u którego dochodzi do obniżenia zdolności reagowania na nieprzewidziane zdarzenia. Skutki mogą być wręcz tragiczne. Nerwowość i rozdrażnienie to już właściwie “wisienka na torcie” negatywnego wpływu chrapania na nasze zdrowie. Nabawienie się różnego rodzaju nerwic (Wikipedia: Zaburzenia nerwicowe.) jest już w tym wypadku zwykłą formalnością. Jeśli zależy wam aby wasze życie towarzyskie i psychiczne nie legło w gruzach, już dziś poważnie zastanówcie się jak skutecznie przestać chrapać w nocy? Eliminacja tej dolegliwości znacznie poprawi wasz komfort życia i pozwoli na zdrowy i jakże potrzebny do życia właściwy odpoczynek podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *