Twoja skóra musi przywitać zimę

skóra w zimie

skóra w zimieKoniec jesieni i początek zimy to dla naszej skóry prawdziwe wyzwanie. Te pory roku przynoszą spory spadek wilgotności, co z kolei wpływa na zmianę naturalnego poziomu pH naszej skóry, czyniąc ją bardzo podatną na utratę odpowiedniego stopnia nawilżenia. Aby pomóc skórze przetrwać ten trudny okres, musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i regularnej pielęgnacji. Poniżej kilka wskazówek, które, mimo spadku temperatury, silnego wiatru czy mrozu, pozwolą nam utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Najważniejsza odpowiednia pielęgnacja

Przygotowując skórę do zimy, należy pamiętać przede wszystkim o jej zregenerowaniu i odżywieniu. Warto sięgać po takie preparaty, które w swoim składzie posiadają wysokie stężenie składników aktywnych, jak np. DEEP REPAIR BALM – nowość w ofercie TEOXANE Laboratories. Produkt dogłębnie regeneruje i wzmacnia skórę oraz znakomicie podnosi poziom nawilżenia i poprawia jej elastyczność, stymulując jednocześnie proces regeneracji komórek. Zawarte w nim składniki aktywne – kwas hialuronowy RHA™, arnika, Neutrazen™ oraz ekstrakt z kocanki – wspólnie tworzą zgrany zespół przywracający skórze funkcję ochronną oraz przygotowujący ją na nadchodzące zimowe chłody.

Zima a medycyna estetyczna

dr Małgorzata Żyra z Kliniki Anti-Aging InvictaPamiętajmy, że nadchodząca zima to doskonały czas na wykonywanie wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ do różnego rodzaju kuracji dołączają zabiegi, którym nie mogliśmy poddawać skóry latem. – Zabiegi rewitalizujące to zabiegi, w efekcie których skóra nabiera blasku, staje się bardziej sprężysta, gładsza, widocznie poprawia się jej jakość. Aby osiągnąć taki efekt, musimy pobudzić do działania fibroblasty – komórki, które odpowiadają w naszej skórze za produkcję włókien kolagenowych i elastyny, a które wraz z upływem czasu stają się mniej aktywne. Pobudzenie fibroblastów to najistotniejszy cel, jeśli chcemy poprawić jakość oraz wygląd naszej skóry. Możemy to uczynić na wiele sposobów, jednym z najskuteczniejszych jest mezoterapia: albo samym kwasem hialuronowym, albo kwasem połączonym z kompleksem aminokwasów, kwasów nukleinowych, witamin lub mikroelementów. Kwas hialuronowy podnosi nawilżenie tkanki, co pobudza wspomniane fibroblasty do pracy. Dodatki w postaci aminokwasów są gotowym “budulcem” z którego powstają nowe włókna. Mezoterapia działa więc na dwóch płaszczyznach, szybki efekt wynika z dużej ilości wody, którą związuje wstrzyknięty śródskórnie kwas hialuronowy – wyjaśnia dr Małgorzata Żyra z Kliniki Anti-Aging Invicta. – Aby zabiegi mezoterapii przyniosły jeszcze lepszy efekt, warto uzupełnić je zewnętrzną pielęgnacją antyoksydacyjną, by ochronić skórę przed wpływem wolnych rodników, które są efektem promieniowania UV, zanieczyszczeń czy dymu papierosowego – dodaje lekarz. Dla lepszego efektu mezoterapię poleca się wykonywać w serii, na przykład co 2 – 4 tygodnie. Efektem zabiegu jest wygładzona, bardziej napięta i jędrna skóra. – Po zabiegach mezoterapii warto zastosować preparat TEOSYAL POST PROCEDURE, który przyspieszy gojenie i złagodzi zaczerwienienie skóry. Pacjent powinien stosować ochronę przeciwsłoneczną i pić dużo płynów – mówi dr Małgorzata Żyra.

O marce

Od 12 lat firma TEOXANE dostarcza pacjentom na całym świecie innowacyjne rozwiązania w zakresie poprawy kondycji skóry. Wszystkie produkty są opracowywane w laboratoriach TEOXANE Laboratories w Genewie, skąd trafiają na rynek 90 krajów świata. TEOSYAL to szeroka gama preparatów na bazie kwasu hialuronowego przeznaczonych m.in. do wypełnień ust, fałd nosowo-wargowych, zmarszczek, a także zabiegów wolumetrycznych. Nowością na rynku jest linia preparatów dedykowanych najbardziej dynamicznym obszarom twarzy – TEOSYAL RHA, a także bogata linia kosmeceutyków. W Polsce produkty TEOSYAL są dostępne od 2006 r. Ich wyłącznym dystrybutorem jest firma NewDerm sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie: http://www.newderm.pl/.

3 Replies to “Twoja skóra musi przywitać zimę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *